KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15531006
*
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 18:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 03:15:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
*
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/7 03:15:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45